Přespolní běh

Dne 4.10. se naše škola zúčastnila krajského finále v přespolním běhu. Jednalo se o kategorii III., což jsou chlapci šestých a sedmých tříd. Po jasném vítězství v okresním kole jsme si šli poměřit naše vytrvalostní schopnosti s nejlepšími školy v kraji. Museli jsme upravit nominaci, protože někteří kluci se dostali do krajského výběru ve fotbale, jiní zase nemohli startovat z důvodu zranění. Sestava byla Kameník Alan, Kameník Antony, Carvan Tomáš, Lehký Václav, Voráček Jakub a Wagner Jan. Trasa měřila přibližně 1850 metrů a převýšení bylo cca 70 metrů. Trať to byla pestrá, dvě úzké branky, dva prudké kopce a závěrečný ovál, kde stáli fanoušci. Ze 40 běžců vyhrál náš Honza Wagner, na pátém místě doběhl Tomáš Carvan, sedmý Alan Kameník, zbytek kluků byl okolo desátého místa. Náš největší soupeř Litvínov doběhl 3,4, 8 a v druhé desítce. Počítali se čtyři nejlepší závodníci. Bylo to opravdu velice těsné ale vyhráli jsme a postupujeme do republikového finále! 23.10. nás tedy čeká dlouhý výjezd do Žďáru nad Sázavou, kde ovšem máme patent na úspěch z minulého roku, kdy jsme v republikovém finále futsalu obsadili 1. a 3. místo. Snad tedy budou naši elitní fotbalisti úspěšní i s běžeckými botami na nohou, uvidíme..

Vedoucí družstva: David Walter